Autor

Nejprve bych se vám rád představil. Jmenuji se Michal Pinkava. Narodil jsem se v roce 1985 a své dětství jsem strávil na Bohdašíně u Červeného Kostelce, kde dnes i žiji.

Fotografování se věnuji od roku 2007. Začínal jsem fotit proto, abych podpořil hudební skupinu mých kamarádů. Mé první fotografie byly pořízeny zapůjčeným fotoaparátem, načež jsem se rozhodl, pořídit si přístroj vlastní. Nadešlo několika měsíční období výběru, porovnávání a zjišťování. Zajímal jsem se o fotografii a o všechno okolo ní. Zjistil jsem, že existují digitální zrcadlovky, které jsou mnohem kreativnější a oproti kompaktům poskytují neporovnatelné možnosti. Možnosti zachycení okamžiků takovým způsobem, že se dají skrze fotografii předat pocity a tím i radost z fotografie samotné.
Koupil jsem si tedy moji první jednookou zrcadlovku Canon EOS 350D již s myšlenkou, že časem vyměním základní setový objektiv za světelnější, což se i stalo. S postupným zlepšováním svých dovedností jsem usoudil, že nastal čas k nákupu dalšího příslušenství. Došlo také na výměnu samotného těla zrcadlovky a to za Canon EOS 7D. Časem došlo i na bylo neporovnatelně lepší a dovolovalo mi věci, o kterých jsem si mohl nechat dříve jen zdát.

V současné době se zabývám především focením svateb. Rád fotím i při jiných veřejných či soukromých událostech. Častým tématem mých fotografií jsou i děti, příroda, mladé páry a mnoho dalšího.
Mé poslední aktivity směřovaly také k předávání informací o fotografování skrze mnou vedený workshop a k zajímání se o timelapse (časosběr).

Na závěr bych ještě rád poděkoval svému bratrovi, díky němuž mohu na tomto webu prezentovat svou tvorbu a tím snad i z pořízených fotografií přinášet a šířit radost. Výběr z mé tvorby najdete v sekci fotogalerie.


Autor sám!